7:59 AM

Czy warto celebrować Walentynki? (+ darmowe plakaty do ściągnięcia)


I jest! 14 luty <3


Facebook zasypał się memami w stylu: "Kocha się cały rok, a nie tylko 14 lutego." 
A ja?
Rozwiesiłam serduszkową girlandę w domu, porozwieszałam czerwone balony, na śniadanie przygotowałam dzieciom parówkowe serca, w planach mam jeszcze pizzę serce, bo w moim odczuciu... każdy pretekst, by dać z siebie więcej w imię miłości jest dobrym pretekstem. Poza tym, chcę nauczyć moje dzieci, że życie jest kolorowe, a różne inicjatywy są potrzebne, dlatego warto się mobilizować  i brać w nich udział.
Jako nauczycielka niezwykle często zderzam się ze ścianą "niechcenia" i sprzeciwu przeciwko jakimkolwiek formom wyrazu, które zmuszają do podjęcia pracy i wymagają zaangażowania. Z roku na rok dzieciakom po prostu coraz bardziej się nie chce i przyjmują bierne postawy, którymi zarażają się szybciej niż wirusem. Niestety, ale to bierze się w dużej mierze z domu. Więc zachęcam Was, by nie bojkotować świąt i szczególnych dni w kalendarzu, a wykorzystać je do urozmaicenia życia i potraktować jak ciekawy temat do pracy z dzieckiem.


A co jeśli.... 

Walentynki... Restauracje pękają w szwach, czerwone koperty i kwiaty zalewają sklepowe półki. A Ty nie jesteś jednym z tych, do których puka dziś ukochany/ukochana...Z nadzieją czekasz, aż 14 luty się skończy...
Dla każdego z nas to może być wyjątkowy dzień. Hej, hej. Właśnie tak. Miłość niejedno ma oblicze, niejedno ma imię. Każdy z nas kogoś/ coś kocha. Mamę, brata, siostrę, dziecko, ukochanego zwierzaka. Mamy pasje i marzenia. Nasze mniejsze i większe miłości. Pomyśl dziś o nich. O tych, bez których trudniej jest żyć i o tych, którzy sprawiają, że czasem warto wstać z łóżka. Kochać to nie znaczy wręczyć dziś kwiaty czy zaprosić na kolację przecież. Kochanie to obecność, to pamięć, to wdzięczność.
Hej, uśmiechnij się. Chwyć z telefon, wyjdź w odwiedziny, napisz list albo e-mail. Pozwól sobie kochać. Niekoniecznie szablonowo-walentynkowo. Zrób to po swojemu!

 I dlatego, że nieszablonowo jest fajnie, przygotowałam dla Was wyjątkowe miłosne plakaty.  Do pobrania w formie plików pdf  TUTAJ

Udanych Walentynek Kochani :* 

14 komentarzy:

 1. Super Alu!! tego mi bylo trzeba:). Najlepszego dla Was w Walentynki!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne plakaty i zdjęcia i wszystko :)
  Pozdrawiam walentynkowo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś przekochana!!!!!! Ściskam z poślizgiem, tydzień po Walentynkach :*

   Usuń
 3. Rewelacyjne plakaty ! Jeżeli w podobny sposób przedstawiasz wzory na swoich lekcjach - to może wreszcie nauczysz mnie chemii? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne plakaty kiedyś był szał na walentylki teraz jest tego o wiele mniej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to po prostu my jestesmy coraz starsze i coraz mnie przezywamy to święto?

   Usuń
 5. My przy okazji Walentynek mieliśmy dziś Warsztat z chustowania. Świetnie się przy tym bawiliśmy. :-) A samych Walentynek właściwie nigdy nie obchodzimy. Czasem jakieś tam serduszko czy kartka - ale bez Walentynek też nam się zdarzają takie gesty więc to u nas normalny stan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serduszko czy kartka to super symbol, podkreśla przecież charakter tego święta :) Ściskam :)

   Usuń
 6. Super plakaty! Przyłączam się - też uważam, że należy celebrować wszystkie święta. To czyni życie bardziej kolorowym,:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Trochę po fakcie do Ciebie zajrzałam, ale plakaty urocze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ja mam bardzo mieszane uczucia dot. walentynek. przemawiają do mnie argumenty obu stron ale chyba jednak przeważają przeciwne. uważam, że kreatywność i kolor w życiu przejawiają się właśnie poprzez tworzenie własnych okazji i powodów do świętowania i zabawy niezależnie od masowych komercyjnych promocji :)
  www.roomrebel.com

  OdpowiedzUsuń

Zasubskrybuj mnie :)

Klik!

TOP