10:49 PM

Podsumowanie lipca.

Lipiec minął jak szalony... Dwa pierwsze tygodnie przechorowaliśmy, ale kolejne dwa były dla nas dużo bardziej łaskawe. 

Lista aktualności przedstawia się tak: 

 1.  Spędziliśmy czterodniowe wakacje we Wrocławiu
 2. Po powrocie do domu z Wrocławia ( dosłownie tuż po zdjęciu butów)  poszłam do łazienki, zgodnie z instrukcją z youtube'a zwinęłam przednie włosy w rulonik i ciachnęłam sobie grzywkę. Efekt - piorunujący. Dosłownie ;)
 3.  Skończyliśmy remont pokoju dzieci. Będzie o tym cały wpis :)
 4. Leoś ma niedosłuch 30 dB spowodowany przewlekłym wysiękowym obustronnym zapaleniem uszu ( trzeci migdał do usunięcia orzekł 4. laryngolog, którego odwiedziliśmy poszukując pomocy, poprzedni twierdzili, że migdał szczątkowy)
 5.  Mam endometriozę. Okazuje się, że bóle w bliźnie po cesarskim cięciu nie są niczym normalnym i że kichanie nie powinno sprawiać mi bólu, operacja za 2,3 miesiące.
 6.  Mela jakimś cudem się odpampersowała ( również na noc :D) i odsmoczkowała, dzięki czemu rozgadała się jak szalona.
 7.  Leo pożegnał butlę zgodnie z zaleceniem Pani logopedy i w nagrodę dostał "szczoteczkę eleklyczną jak tatuś".
 8. Odwiedziłam z Leo Panią psycholog w związku z kilkoma zmartwieniami na temat wrażliwości synka i póki co, moje zmartwienia są rozdmuchanymi lękami matki wariatki. Uff!
 9.  W tym tygodniu wyprawiamy 2. urodziny Meli ( szok! szok! szok po stokroć!)
 10.  Zostało mi 18 dni urlopu ( szok jak wyżej ;) )
 11.  Jestem już ponad miesiąc na sterydach, spuchła mi buzia i wyglądam trochę dziwnie, ale staram się patrzeć na pozytywy - a one są takie, że nie latam co 20 minut do toalety i mogę jeść co chcę, a nawet wypić kawę <3 (Fajnie jest  być zdrowym, doceniajcie to :) ) Do tego podniósł mi się poziom agresji - więc uważajcie, czasami się nie potrafię pohamować ;)
 12.  Nadal nie udało mi się zrealizować kilku moich wakacyjnych postanowień, m.in. nie przeczytałam żadnej książki dla osób w wieku 13+, prócz kilku przepisów Jamiego Olivera ;)
 13. Za kilkanaście dni mamy 7 rocznicę ślubu.
Dobra,  wyliczance mówimy STOP. 

Na koniec kilka słów jeszcze ode mnie... Potrzebowałam wytchnienia, oderwania się od rzeczywistości - tej w mojej głowie i tej wirtualnej, ulokowania mojej uwagi na mojej rodzinie - nie tylko na dzieciach, ale i na mężu. Mieliśmy ciężki, gorszy okres. Było chwilami tak źle, że chciałam uciec. Ten czas był mi potrzebny, musiałam obdarować nim najbliższych i najwazniejszych ludzi w moim życiu i dlatego prawie mnie tu nie było. Teraz jest lepiej. I mam nadzieję, że będzie coraz jaśniej i cieplej w naszym domu. Bo przecież nie można dać dzieciom lepszego życia niż życie wśród kochających się rodziców - mamy i taty, prawda?


8 komentarzy:

 1. Nie czekaj z tym migdałem tylko go wycinajcie, przy okazji niech przyjrzą się migdałkom bocznym. Problemy ze słuchem spowodowane migdałkiem mogą powodować wielorakie komplikacje, także społeczne, z odbiorem bodźców. Przerabiałam to z Adasiem. Przechodził zabieg na Dąbrowie- Dąbrówce, jakby co napisz priv do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczęśliwi rodzice=szczęśliwe dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczęśliwi rodzice=szczęśliwe dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Alu, ją regularnie mam ochotę chłopa wyrzucić za okno (najlepiej z piętra;) na przemian z miłością. Kiedy nie mieliśmy dziecka byłam raczej bezkrytyczna wobec niego. Teraz jest realniejsze, ale lepiej. :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawda!! Cała prawda (choć faktycznie czasem jest mega ciężko :)).

  OdpowiedzUsuń
 6. 7 lat to podobnie jak u nas (minelo nam w lutym) - kawal czasu i wiele cudownych chwil przeplatanych z tymi " narwowymi" o ktore w nieplodnosci nie jest trudno a przy dzieciakach pewnie tym bardziej�� gratuluje tej magicznej 7, teraz powinnysmy miec juz z gorki�� pozdrawiam Lidia

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.
  Mała już 2 lata skończy? Ja nie wiem kiedy ten czas minął.
  Gratuluję 7 wspólnych lat. U nas siódemka stuknie w następnym roku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niech to ciepło i jasność zagości w Waszym domu już na stałe. Piękne rocznice przed Wami. Rodzinnego świętowania. I czekam na pokoik, bo aktualnie sama szukam inspiracji dla Młodego. Najchętniej to bym już ściany poprzestawiała, żeby zmieścić to, co bym chciała. Uściski

  OdpowiedzUsuń

Zasubskrybuj mnie :)

Klik!

TOP